Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Eğitim Teknolojileri Araştırmaları Dergisi

Dergi hakkında bilgi.

Yazarlar makalerini göndermeden önce ETAD yazım kurallarını dikkatlice okumalı ve yazım kurallarına uygun bir biçimde yazılmış makaleleri dergide yayınlanmak üzere değerlendirilmesi için göndermelidir. Dergi Yayın Politikasının 8. maddesinde belirtildiği üzere yazım kuralları uygun olarak gönderilmeyen makalele yazar(lar)ına geri gönderilecek ve yazım kurallarına uygun olarak tekrar yüklenmesi istenecektir.

ETAD yazım kuralları için lütfen tıklayınız

ETAD örnek makale için lütfen tıklayınız


Başvuru için Kontrol Listesi
Başvuru sürecünde yazarlar başvurularının aşağıdaki listedeki tüm maddelere uyduğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri döndürülecektir.

1.Gönderilen yazı daha önceden yayınlanmamış, ya da başka bir dergiye değerlendirilmek üzere sunulmamıştır. (Yazara Öneriler bölümünde bir açıklama sunulmuştur)
2.Yazı dosyası Microsoft Word, RTF, veya WordPerfect doküman dosya biçimindedir.
3.Metin tek satırlı, 12 fontlu, altı çizilme yerine italik olarak vurgulanmış (URL adresleri dışında) ve tüm şekil, resim ve tablolar sonda olmaktansa metin içinde uygun noktalara yerleştirilmiştir. Baskı için, resimlerin kaliteli kopyalarını ek dosya olrak gönderiniz. Gönderilen dosyanın boyutu çok fazla olur ise, sistem almayabilir. Böyle durumlarda yazıyı bölüp, diğer bölümleri ek dosya olarak tek, tek gönderebilirsiniz.
4.Stil ve kitaplık uygulamaları için gereksinimler, Dergi hakkında bölümündeki Yazarlara Notlar, sayfasında görülebilir.
5.Yazınızı hakem değerlendirmesi yapılan bir dergi bölümüne gönderiyor iseniz, yazarlardan bağımsız değerlendirme sağlanması için yapmanız gerekenleri görmek için burayı tıklatınız) Yardım sayfasındaki önerilere tam olarak uyunuz.
 Telif Hakkı Konusunda

Yazar(lar) Eğitim Teknolojileri Araştırmaları Dergisi'nde (ETAD) yayınlanmak üzere gönderilen makalenin tüm telif haklarını Eğitim Teknolojileri Araştırmaları Dergisine devretmiş sayılır.
 Eğitim Teknolojileri Araştırmaları Dergisi'nde (ETAD) yayınlanan yazıların her türlü sorumluluğu yazar(lar)a aittir. Makalelerde dile getirilen düşüncelerden ve kaynakların doğruluğundan yazarları sorumludur. Eğitim Teknolojileri Araştırmaları Dergisi (ETAD) editör ve hakemleri bu konuda sorumlu tutulamaz. Makalelerde dile getirilen düşüncelerden ve kaynakların doğruluğundan yazarları sorumludur. Eğitim Teknolojileri Araştırmaları Dergisi (ETAD) editör ve hakemleri bu konuda sorumlu tutulamaz.


Gizlilik Beyanı

Bu dergi sitesindeki isimler ve elektronik posta adresleri bu derginin belirtilen amaçları doğrultusunda kullanılacaktır ve diğer amaçlar veya başka bir bölüm için kullanılmaycaktır.

Bu dergi sitesindeki isimler ve elektronik posta adresleri reklam yada herhangi bir başka amaç için üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır.