ACARINDEX Hakkında

Akademik Araştırmalar Endeksi ACARINDEX 2014 yılında akademik bilginin dizinlenmesi, makalelerin bildirilerin ve kitapların araştırmacılara sunulması ve istatistiki bilginin derlenmesi amacıyla kurulmuştur. 


Kuruluşundan bugüne kadar dünya genelinden binlerce dergiyi endeksleyen ACARINDEX resmi kurumlar, kütüphaneler ve üniversiteler tarafından takip edilen, tavsiye edilen ve referans alınan bir endekstir.

 

Günlük olarak dünya genelinden on binlerce araştırmacıya kolaylık sağlayan endeks kuruluşundan bugüne değin akademik camiaya hizmet vermiş ve bunun neticesinde sayısız akademik yayının referans alanında kendisine yer bulmuştur.

 

ACARINDEX akademik kalitenin korunması ve disiplinin sürdürülebilmesi için birtakım kriterleri sağlayan dergileri endekslemektedir. Yayınların bu kriterleri sağlayıp sağlamadıkları -kurumsal abonelik durumu göz önünde bulundurulmaksızın- editör ve danışma kurulu tarafından objektif olarak değerlendirilmektedir. 


ACARINDEX dergi ve makalelerin yanı sıra sempozyum bildirileri ve kitap bölümlerinin de endekslemesiyle önemli bir boşluğu kapatmakta ve araştırmacılara daha geniş bir araştırma yelpazesi sunmaktadır. 


Nihai kullanıcıya ücretsiz üyelik hizmeti sunan ACARINDEX’te üyeler kendi yayınlarını tanımlayabilir, istatistiklerini takip edebilir ve yapılan atıflardan haberdar olabilir. Bunun yanı sıra araştırma alanlarına göre favori yayınlarını listeleyebilirler ve ACARINDEX üzerinden çalışmalarını koordine edebilirler.