Enderun, ULUSAL HAKEMLİ bir dergi olup, sosyal bilimler alanında yapılan özgün ve nitelikli araştırmaları okuyucusuyla buluşturmayı amaçlayan akademik bir dergidir. Dergi, Mart ve Ekim olmak üzere yılda iki sayı olarak çıkmaktadır. Enderun açık erişimli elektronik bir dergidir.

Makale kabul ve takip sistemi Dergipark üzerinden yapılmakta olup, gönderilen makalelere en kısa sürede kabul veya red cevabı verilmektedir. Bu süre 1-4 hafta arasında değişmektedir.

Önemli: "Yazar adından yapılan yayın/atıf taramalarında isim benzerlikleri, soyadı değişikliği, Türkçe harf içeren isimler, farklı yazımlar, kurum değişiklikleri gibi durumlar sorun oluşturabilmektedir. Bu nedenle araştırmacıların tanımlayıcı kimlik/numara (ID) edinmeleri önem taşımaktadır. ULAKBİM TR Dizin sistemlerinde tanımlayıcı ID bilgilerine yer verilecektir. Standardizasyonun sağlanabilmesi ve YÖK ile birlikte yürütülecek ortak çalışmalarda ORCID kullanılacağı için, TR Dizin’de yer alan veya yer almak üzere başvuran dergilerin, yazarlardan ORCID bilgilerini talep etmeleri ve dergide/makalelerde bu bilgiye yer vermeleri tavsiye edilmektedir. ORCID, Open Researcher ve Contributor ID'nin kısaltmasıdır.  ORCID,Uluslararası Standart Ad Tanımlayıcı (ISNI) olarak da bilinen ISO Standardı (ISO 27729) ile uyumlu 16 haneli bir numaralı bir URI'dir. http://orcid.org adresinden bireysel ORCID için ücretsiz kayıt oluşturabilirsiniz. "

Cilt: 5 - Sayı: 1 - 2021 Son Sayı