Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

The Journal of Academic Social Science Studies (JASSS)

Yıl 2012 , Cilt 5 , Sayı 3

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Dil eğitimi veren internet siteleri ve kültür kodlamalari: voice of america (voa) internet sitesi örneği

Yazarlar :
Yazar kurumları :
Hacettepe Üniversitesi1
Görüntülenme :
288
DOI :
Özet Türkçe :

Some of foundations and establishments constitute internet sites which is giving English education. There are cultural codes in this sites. In the globalisation world, one of the instrument which states using for disseminate their cultures from states level to global level is this internet sites. In the article, Voice of America (VOA) which is one of this sites will be under debate. Voice of America not only just an internet site that broadcasting news, but also an internet site that giving English education. Reaching the site is free. Thus there are lots of people who wants to improve their English by means of this site. There are codifications of American culture in these education texts also. Unfortunately there isn‟t any free internet site which is giving Turkish education and having codification of Turkish culture in it.

Özet İngilizce :

Bazı kurum ve kuruluşlar Ġngilizce eğitim veren internet siteleri kurmaktadırlar. Bu sitelerin içerisinde kültür kodlamaları bulunmaktadır. Küreselleşen dünyada devletlerin kendi kültürleri ulusaldan küresele yaymak için kullandıkları araçlardan biri de bu internet siteleridir. Makalede bu sitelerden biri olan Voice of America internet sitesi ele alınmıştır.
Voice of America sadece haber yayını yapan bir site değil aynı zamanda Ġngilizce eğitim veren bir internet sitesidir. Siteye erişim ücretsizdir. Dolayısıyla bu site vasıtasıyla İngilizcelerini geliştirmek isteyenlerin sayısı fazladır. Ayrıca sitenin Ġngilizce eğitim metinlerinin içerisinde Amerikan kültürü kodlamaları bulunmaktadır. Maalesef içerisinde Türk kültürü kodlamalarının bulunduğu ücretsiz Türkçe eğitim veren bir internet sitesi henüz mevcut değildir.

Anahtar kelimeler :
Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :