Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi

Yıl 2006 , Cilt 8 , Sayı 1

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Why are teachers resistant to change? key issues and challenges in technology integration

Yazar kurumları :
Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim Koleji Bilgisayar Eğitimi Ve Öğretim Teknolojileri1, Florida State Üniversitesi Eğitim Koleji Öğretim Sistemleri2
Görüntülenme :
787
DOI :
Özet Türkçe :

The technology adoption in education is a very complex process that includes different components and variables such as quality of teacher training in technology, quality of technology hardware and software, and student and teacher attitudes toward technology. Even though technology can be an effective tool when used properly in teaching and learning, teachers still show resistance to integrate technology into their classrooms. The purpose of this article is to investigate key issues and challenges concerning technology integration into the classroom.

Özet İngilizce :

Egitimde teknoloji adaptasyonu, hizmet içi teknoloji egitiminin kalitesi, kullanılan donanım ve yazılımın kalitesi, ögrenci ve ögretmenlerin teknolojiye karsı tutumları gibi farklı ve çok yönlü degiskenler içeren kompleks bir islemdir. Teknolojinin, egitim ve ögretimde uygun bir sekilde kullanıldıgında, çok etkili bir araç olabilecegi bilinmesine ragmen, ögretmenler halen daha teknolojiyi derslerine entegre etmede direnç göstermektedirler. Bu makalede teknoloji entegrasyonunda karsılasılan temel problemler ve zorluklar incelenmektedir.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :