Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Global Media Journal Turkish Edition

Dergi hakkında bilgi.

Global Media Journal'ı 2010 tarihinden itibaren Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümümüz (PRP) yayına hazırlamaktadır.

 

Bölümümüz sosyal bilimlerin farklı dallarına ilgi duyan ve bu alanlardaki bilgilerini, geliştireceği iletişim becerileri ile birleştirebilen, olaylara çok yönlü ve analitik bir bakış açısıyla yaklaşma becerisini kazananan enternasyonal öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle anadilleri olan Türkçe'nin yanısıra Üniversitemizin eğitim dili olan İngilizce ile birlikte ikinci bir yabancı dili de doğru ve etkin kullanmaları için yoğun çaba harcıyoruz.

 

Üniversitemizin kurulduğu 1996'dan bu yana eğitim veren bölümümüzde kendilerini uluslararası düzeyde kanıtlamış akademisyenler ve sektörün önde gelen isimleri yer almaktadır.

 

Bölüm olarak öğrencilerimizi yurtdışına yönlendirmeye, Erasmus ya da değişim programlarından yararlanmaya ve çift diploma programlarına katılmaya teşvik ediyoruz. Türkiye'de, yurtdışında bir üniversite ile çift diploma anlaşması yapan ilk Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü olduk. Bundan böyle isteyen öğrencilerimiz dört yıllık eğitimlerinin ilk üç yılını Yeditepe'de, kalan bir yılını ise İngiltere'de, UCLAN'da (University of Central Lancashire), okuyarak iki diploma birden almaya hak kazanacaklar. Öte yandan yurtdışındaki değişik üniversitelerden çok sayıda değişim ve Erasmus öğrencisi bölümümüzü tercih ederek, bir yarıyılı Üniversitemizde okumanın ayrıcalığını yaşamaktadır.

 

Öte yandan 1985 yılından beri ABD Nebraska Lincoln Üniversitesi İletişim Fakültesi ile ortaklaşa olarak Global Sınıf projesini yürütüyoruz. Video konferans yöntemiyle işlenen derste iki kıtadan öğrenciler birbirlerini gerçek zamanlı ve canlı olarak izlemekte ve birlikte ders görmektedir.

 

Öğrencilerimizi başarılı bir biçimde teorik ve pratik bilgilerle ve uluslararası bir bakış açısıyla donatmaya çalışmamız sonucunda her yıl artan sayıda öğrencinin tercihini kazanmaktayız. Nitekim 368 öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğü bölümümüzden bugüne kadar 370 öğrencimiz de mezun olmuştur.

 

Öğrencilerimiz PRP Yeditepe adlı bir dergi çıkarmakta ve her geçen yıl artan yurtiçi ve yurtdışı etkinlikleri ve ödülleriyle başarılarını sürdürmektedir.