Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Felsefe Arkivi

Dergi hakkında bilgi.

Özgün Makale, felsefenin çeşitli alanlarında yazılmış yazılardan oluşur ve ana yazım dili Türkçe’dir. Ancak Türkçe çevirisi ile teslim edilmesi halinde, metinler çift dilli olarak basılabilir.

 

<p style="&quot;padding-top:" 0px;="" padding-right:="" padding-bottom:="" padding-left:="" margin-top:="" 10px;="" margin-right:="" margin-bottom:="" margin-left:="" font-size:="" 0.8125em;="" color:="" rgb(51,="" 51,="" 51);="" font-family:="" 'lucida="" grande',="" sans="" unicode',="" helvetica,="" verdana,="" arial,="" sans-serif;="" line-height:="" 18px;="" text-align:="" justify;="" "=""> Çeviri Metinler’de felsefe alanında özgün makale veya kitap bölümlerinin çevirileri bulunur. Çevirinin kitap bölümüne ait olması durumunda, belirli bir bütünlük içerisinde olması koşulu aranır.

<p style="&quot;padding-top:" 0px;="" padding-right:="" padding-bottom:="" padding-left:="" margin-top:="" 10px;="" margin-right:="" margin-bottom:="" margin-left:="" font-size:="" 0.8125em;="" color:="" rgb(51,="" 51,="" 51);="" font-family:="" 'lucida="" grande',="" sans="" unicode',="" helvetica,="" verdana,="" arial,="" sans-serif;="" line-height:="" 18px;="" text-align:="" justify;="" "=""> Kitap İncelemesi bölümü ise, bir kitabın tanımı ve değerlendirilmesi amacına yönelik olarak hazırlanmış yazılardan oluşur.