Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi

Yıl 2004 , Cilt 4 , Sayı 2

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Is learning a foreign language very necessary?

Yazar kurumları :
Atatürk Üniversitesi Dilmer1, Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi İngilizce Bölümü2, Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Türk Dili Eğitimi Bölümü3
Görüntülenme :
458
DOI :
Özet Türkçe :

In this article, we have dwelt on the purposes of learning a foreign language. In chapter one, we have tried to mention the difficulties and purposes of learning a foreign language. In chapter two, we have focused on the importance of a foreign language particularly English as an international language so that we should understand clearly why people are inclined to learn a foreign language-especially English. In chapter three, we have tried to put out the relationship between instrumental motivation and purpose of language learning. In chapter four, we have tried to show some reasons for learning language such as to live in a target language community, to learn for specific purposes, to be attracted to the culture and to get a job.

Özet İngilizce :

Biz bu makalede, yabancı dil öğrenmenin amaçları üzerinde durduk. Birinci bölümde, yabancı dil öğrenmenin zorlukları ve amaçlarından bahsetmeye çalıştık. İkinci bölümde, insanların bir yabancı dili, özellikle İngilizce’yi öğrenmeyi niçin önemsediklerini açık bir şekilde anlayabilmek için yabancı dilin ve uluslar arası bir dil olan İngilizce’nin önemi üzerinde yoğunlaştık. Üçüncü bölümde, yabancı dil öğrenmenin amacı ve bu amaca ulaşmayı motive eden etkenler arasındaki ilişkiyi vermeye çalıştık. Dördüncü bölümde, iyi bir iş bulmak, öğrendiği dilin kültüründen etkilenmek ve o dilin konuşulduğu ülkede yaşamak gibi özel amaçlı dil öğrenmenin nedenlerini göstermeye çalıştık.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :