Veteriner Tavukçuluk Derneği 2022 Sempozyumu

KONGRE TARİHİ30 Kasım 2022

KONGRE ŞEHRİAnkara, Türkiye

KONGRE YERİBilkent Otel ve Konferans Merkezi

KONGRE WEB SİTESİwww.vtdsempozyumu2022.org

DAVET

Kanatlı Sektörünün Değerli Paydaşları,

Veteriner Tavukçuluk Derneği olarak iki yılda bir düzenlediğimiz sempozyumumuzu bu yıl 9 Ekim’de kaybettiğimiz değerli meslek büyüğümüz ve Başkanımız Prof. Dr. Erol ŞENGÖR anısına 30 Kasım 2022 tarihinde Ankara-Bilkent Otel’de gerçekleştirecek olmanın heyecanını taşıyoruz.

“Dünyada ve Türkiye’de Tavukçulukla ilgili Güncel Konular”da yerli ve yabancı uzman konuklar en son bilimsel ve teknik gelişmeleri bizlerle paylaşacaklar. Toplantıda kanatlı sektörünü ve uluslararası ticareti olumsuz etkileyen önemli enfeksiyon hastalıkların yanı sıra, Covid-19, tek sağlık, No antibiyotik ever konsepti ile güncel ekonomik durum ve beklentiler tartışılarak değerlendirilecektir.

1997 yılında başladığımız sempozyumlarımızın bu yıl 16.’sını gerçekleştirecek olan Derneğimiz, ayrıca 2005 yılında Dünya Veteriner Tavukçuluk Derneği Kongresi (WVPA-2005)’ni de ülkemizin ev sahipliğinde başarıyla gerçekleştirmiştir. Bu bağlamda sektöre ilişkin toplantılar arasında önemli bir yeri olan ve tüm branşlarıyla bir kanatlı sektör buluşması olan sempozyumumuza akademisyenler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Merkez ve Araştırma Enstitüleri’ de dahil olmak üzere 300’ün üzerinde katılımcı beklenmektedir.

Uzman konuşmacılar ile hazırlanmış olan bilgi ve tecrübe paylaşımı yaşayacağımız bu özel gün sizlerin katılımı ve katkıları ile anlamlı hale gelecektir.

Sempozyumumuz için Ankara’da buluşmak üzere, sevgi ve saygılarımla.

Prof. Dr. Pınar SAÇAKLI
Veteriner Tavukçuluk Derneği Başkanı