7. Uluslararası Tıp ve Sağlık Bilimleri Araştırmaları Kongresi-UTSAK 2021

KONGRE TARİHİ28 Ağustos - 29 Ağustos 2021

KONGRE YERİOnline

KONGRE WEB SİTESİwww.utsakcongress.com

DAVET

Değerli Araştırmacılar,

Daha önce farklı yerlerde ve tarihlerde gerçekleştirilen kongrelerin devamı olan 7. Uluslararası Tıp ve Sağlık Bilimleri Araştırmaları Kongresi (UTSAK), sizlerin destekleriyle 28 - 29 Ağustos 2021 tarihleri arasında ONLINE olarak yapılacaktır.

Bilindiği gibi bir yılı aşkın bir süredir dünyada etkili olan COVİD – 19 salgını hala hızını kaybetmemiştir. Bu süreçte dünya genelinde ölenlerin sayısı üç milyonu aşmıştır. Aşının bulunması ve kısa zaman içinde yaygın kullanımı ile yıl sonuna kadar salgının yayılma ve etki hızını keseceği tahmin edilmektedir. Bu nedene Türkiye’de eğitim ve öğretim başta olmak üzere kongre ve konferanslar yine ONLINE olarak yapılmaya devam etmektedir. 7. UTSAK kongresi de söz konusu COVİD - 19 salgını sebebiyle ONLINE olarak sunulacaktır. Kongre süresi boyunca ONLINE sunumların tamamı kayıt altına alınacak ve kongreden sonra katılımcılar ile paylaşılacaktır.

7. UTSAK kongresinde, Tıp ve Sağlık Bilimlerinin alt dallarında SÖZLÜ ve POSTER sunumlar yapılabilecektir. Kongre sonunda ISBN numaralı Kongre Özet Kitabı ve Kongre Bildiri Tam Metin Kitabı yayınlanacaktır.

7. UTSAK kongresi, Akademik Teşvik hariç, Doçentlik kriterleri ve tüm akademik yükseltmelere uygun olarak yapılmaktadır. Kongrede sunulan tebliğlerden sonra katılımcıların UTSAK web sayfasındaki adreslerine katılım sertifikaları yüklenecektir.

Sizleri, 28–29 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacak olan 7. Uluslararası Tıp ve Sağlık Bilimleri Araştırmaları Kongresi (UTSAK)’ne davet ediyoruz.

Prof. Dr. Handan GÜLEÇ, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Prof. Dr. Eldar Gasimov, Azebaijan Medical University

Düzenleme Kurulu Adına