22. Ulusal Yoğun Bakım Kongresi

KONGRE TARİHİ22 Şubat - 25 Şubat 2024

KONGRE ŞEHRİAntalya, Türkiye

KONGRE YERİKaya Palazzo Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİwww.yogunbakim.org.tr/yb2024

DAVET

Değerli Meslektaşlarım,

Cumhuriyetimizin 100., Yoğun bakım biliminin 71. ve Derneğimizin kuruluşunun 45. yıllarını idrak ettiğimiz bir ortamda 22.Ulusal Kongremizi gerçekleştiriyor olmanın haklı gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Ulusal Kongrelerimiz tüm üyelerimiz ile bir arada olduğumuz, bilgilerimizi, zamanımızı ve hatta soluduğumuz havayı paylaştığımız ortamlar olagelmiştir. Kongrelerimiz salt bilgilerimizi ve deneyimlerimizi paylaştığımız ortamlar olmayıp sıcak sohbetlerin yapıldığı, yeni dostlukların kurulup var olanların pekiştirildiği, yoğun bakım topluluğunun tek vücut olduğu ortamlardır.

Yoğun bakım emekçileri liyakatı esas alarak bilimsel etkinlikleri gereken en kapsamlı düzeyde yerine getirirken nitelikli eğlenmeyi de ihmal etmezler. Bu ruha uygun olacak şekilde tüm dostlarımızı tatmin edecek bir bilimsel içerik ve akıllarda sıcak izleri kalacak bir sosyal program hazırladığımızdan emin olunmasını isteriz.

Birlikte Düşünen, Birlikte Uygulayan, Birlikte Gelişen yaklaşımı ile çıktığımız yolda ilk Kongremizin mottosu olarak “bilimde birlik, eylemde birlik” ifadesini seçmemizin, farklılıkları zenginlik kabul eden çözümün ortak akıl üretmekte olduğuna inanan yaklaşımdan kaynaklandığının bilinmesini isteriz.

Derneğimizin, dönüşümlü olarak organize ettiği Ulusal Kongre ve Uluslararası Sempozyuma, bu yıl Derneğimiz ortaklığı ile İstanbul’da yapılacak olan ESICM LIVES FORUM’un da eklenmesi, ulusal konuşmacılarımıza yer açmak konusunda ilave bir girişim yapmamıza ilham verdi. Diğer organizasyonlarda yeterince yer verebildiğimiz için bu yıl kongremize ülke dışından gelen dostlarımızı çağırmak yerine Ulusal konuşmacılara yer vermeyi planladık.

Sizleri birlikte bilim yapmak, birlikte olmak, birlikte düşünmek, birlikte eğlenmek için Kongremize davet ediyorum…

Saygılarımla

Prof. Dr. Tuğhan Utku
Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı