21. Ulusal Uyku Tıbbı Kongresi ve 8. Ulusal Uyku Tıbbı Tekniker ve Teknisyenliği Kongresi

KONGRE TARİHİ05 Kasım - 07 Kasım 2021

KONGRE YERİOnline

KONGRE WEB SİTESİwww.uykukongresi.org

DAVET

Değerli Meslektaşlarım, Değerli Teknisyenlerimiz;

2021 yılı Kasım ayında 21.'si çevrimiçi düzenlenecek olan Ulusal Uyku Tıbbı Kongresi ve 8. Ulusal Uyku Tıbbı Tekniker ve Teknisyenliği Kongresini, uyku tıbbındaki gelişmeleri tartışacağımız bilimsel bir şölen havasında geçirmeyi planladık. Bu bağlamda ülkemizden çok önemli bilim insanlarının bu toplantılarda bizlerle olacağını bildirmek isteriz. Bu yıl uykunun temel işlevleri, uykuda solunum bozuklukları, uykuda hareket bozuklukları, santral nedenli hipersomniler ve insomni özellikle tartışılacak konular olacaktır. Bu nedenle değişik branşlardan hekimlerin bu kongreden çok yarar göreceğini tahmin etmekteyiz.

Bu yıl ayrıca kongremizde resmi kurumlar ile yaşanan sorunlar da tartışılacaktır. Geri ödeme ile ilgili karşılaşılan problemler, sağlık kurulu raporlarında karşılaşılan sorunlar ve ehliyet almada veya değiştirmekte karşılaşılan sıkıntılar bu bağlamda ele alınacaktır. Kongre programı içinde ayrıca hekimlere yönelik kurslar da olacaktır.

Örgütlenmesini tamamlamış olan Uyku Teknisyenliği Kongresi'ne ve uyku tıbbının olmazsa olmaz emekçilerine, Türk Uyku Tıbbı Derneği olarak her türlü desteği vermekteyiz. Bu kongrede de çok değerli bilim insanları uyku teknisyenliği uygulamaları hakkında deneyimlerini anlatacak; bunun yanı sıra uyku teknisyenleri de mesleki sorunlarını tartışacaktır...