1. Uluslararası Gümrük ve Ticaret Kongresi-UGTK 2021

KONGRE TARİHİ20 Mayıs - 22 Mayıs 2021

KONGRE YERİOnline

KONGRE WEB SİTESİwww.gumrukticaretkongresi.org

DAVET

Kıymetli meslektaşlarım ve Değerli sektör temsilcileri

I.Uluslararası Gümrük ve Ticaret Kongresi; “Gümrük ve Ticaret” alanındaki ilgili ulusal ve uluslararası tarafları ve aktörleri ortak bir platformda buluşturmak, Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda dünyada en kolay ve güvenli ticaretin yapıldığı ülke haline gelmesine katkı sunmak genel amacıyla düzenlenmektedir.

Kongre, Gümrük ve Ticaret Müfettişleri Derneği sahipliğinde; Ticaret Bakanlığı, ilgili kamu kurumları bir çok üniversite, sivil toplum ve özel sektör kuruluşları paydaşlığında 20-21-22 Mayıs 2021 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecektir.

Bildiğiniz gibi; 2019 Aralık ayında, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Koronavirüs salgını nedeniyle 11 Mart 2020 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından dünyada pandemi ilan edilmişti. COVID-19 salgının ortaya çıkmasıyla dünyada ekonomik anlamda meydana gelen olumsuz etkilerin ne kadar süreceği hala belirsizliğini korumaktadır.

Bu sebepten dolayı düzenleme kurulumuz, I. Uluslararası Gümrük ve Ticaret Kongresi’nin temasını “Pandemi Sürecinde ve Sonrasında Ticaret” olarak belirledi.