Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Uluslararası Avrasya Sosyal Bilimler Dergisi

Yıl 2012 , Cilt 3 , Sayı 6

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

2007-2011 ösys-kpss: arkeoloji, sanat tarihi bölümleri için istatistiksel bir çalışma

Yazar kurumları :
Arkeolog, Kasaplar M. Helvacı S. 39-1 Balıkesir1, Sanat Tarihçi, Kasaplar M. Helvacı S. 39-1 Balıkesir2, Balıkesir Üniversitesi Ayvalık MYO Ayvalık/Balıkesir3
Görüntülenme :
427
DOI :
Özet Türkçe :

Ülkemiz, binlerce yıllık bir birikime, binlerce yıllık tarihi bir geçmişe sahip, arkeoloji açısından dünyanın önde gelen ülkelerindendir. İnsan merakının ürünü olan arkeoloji, sanat tarihi gibi bilim dalları, genel bir deyişle geçmişteki insan emeğini tanıyıp tanıtmaya çalışan bu bilimler, ülkemiz açısından son derece önemli ve ilgiye değer olmalıdır. İşte bu bilim dallarıyla ilgili olarak, 2007 yılından 2011 yılına değin, bu bölümlere üniversitelerimizde kaç kontenjan verilmiş, KPSS’ye kaç mezun girmiş, bu süreçte devlet kadrolarından kaçı bu mezunlara gitmiş bunu anlamaya çalışacağız.

Anahtar kelimeler :
Özet İngilizce :

Our country has got an accumulation and a history for thousands of years and for the purposes of archaeology it is a premier country in world. Archaeology and art history disciplines which are products of human anxiety, study to know and to make known effort of human in the past, therefor they have to be very important and valuable for the purposes of our country. We are going to study to understand about these disciplines, between 2007 and 2011 years how many quato has been given to our universities, how many graduate had KPSS exam, and at this time how many staff has been given to these graduates by the goverment.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :