Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Pamukkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü Dergisi

Yıl 2012 , Cilt , Sayı 12

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

2008 dünya finansal krizi sonrası türkiye ekonomisinde yaşanan gelişmelerin bazı ülkelerle karşılaştırmalı olarak incelenmesi

Yazar kurumları :
Adnan Menderes Üniversitesi, Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi1
Görüntülenme :
275
DOI :
Özet Türkçe :

2008 Dünya finansal krizi başta gelişmiş ülkeler olmak üzere gelişmekte olan birçok ülkeyi de derinden etkilemiştir. Bu krizden göreceli olarak etkilenen ülkelerden biri de Türkiye'dir. Bu çalışmanın amacı, 2008 yılı dünya finansal krizi sonrasında Türkiye'de yaşanan ekonomik gelişmelerin önemli bazı dünya ülkeleri ile karşılaştırmalı olarak analiz edilmesidir. Bu amaçla, 2008 yılı sonrasında Türkiye ve diğer bazı önemli dünya ülkelerinde oluşan ekonomik göstergeler analiz edilmiş ve sonuçlar yorumlanmıştır.

Özet İngilizce :

2008 world financial crisis has deeply affected primarily developed countries and also emerging countries. Turkey is one of the countries which have been affected relatively from this crisis. The aim of this study is to compare economic developments in Turkey after 2008 world financial crisis with important other countries. With this aim, economic indicators taken place in Turkey and other important world countries have been analyzed and results have been interpreted.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :