Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Ege Akademik Bakış

Yıl 2007 , Cilt 7 , Sayı 2

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Insan kaynakları profesyonellerinin gelecekteki rollerine farklı bakış açıları (the different perspectives to future roles of human resources professionals)

Yazar kurumları :
Ege Üniversitesi1
Görüntülenme :
393
DOI :
Özet Türkçe :

Bu çalışmada insan kaynakları profesyonellerinin gelecekte üstlenmeleri gereken rollere ve sahip olması gereken yetkinliklere çeşitli yazarların farklı bakış açıları bir araya getirilmiş ve bir sentez oluşturulmuştur. Roller ve yetkinliklerin anlaşılması, birlikte ele alınması ve yaşama geçirilmesinin önemi bu çalışmada vurgulanmıştır. İnsan Kaynaklarının kendi doğasının ve faaliyet gösterdiği çevrenin her geçen gün karmaşıklaşması profesyonellerin görevlerini zorlaştırmaktadır. Çeşitli seslerin bir arada harmanlanması, buradan bazı sentezlerin yapılması, geleceği de sağlıklı tartışma konusunda bizleri cesaretlendirmektedir.

Özet İngilizce :

In this study, different views of various writers about the appropriate roles and competencies which human resources‟ professionals will have to undertake in the future are sum up and a synthesis of those is being developed. In this context, it‟s being stressed the importance of the apprehension of these roles, competencies, and also it‟s being highlighted the significance of discussing and implementing them in the real work life. The increase in the complexity of the human resources nature itself and the environment in which it operates, makes the professionals‟ tasks more difficult. According to the synthesis of various writers‟ thoughts about this subject, we can be encouraged for discussing the future properly.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :