Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi

Yıl 2011 , Cilt , Sayı 29

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Education in thomas more’s utopia

Yazar kurumları :
Dokuz Eylül University Buca Faculty of Education Head of ELT Department1, Dokuz Eylül University Department of Foreign Languages2
Görüntülenme :
568
DOI :
Özet Türkçe :

The essence of mankind is optimism. Therefore, he has always dreamed of a better future and a better world since the existence of humanity. Utopias are the establishment of this ideal society and order created by human consciousness. The term utopia was coined by Thomas More who was one of the distinguished authors of the sixteenth century. More's valuable work entitled 'Utopia' is considered by many as the best utopian writing. This work of art depicts an ideal society and in doing so relays many qualities desirable in an educational system. This study aims to explore Thomas More's Utopia in terms of education and to delve into the aims and principles of what More portrayed as an ideal system of education.

Anahtar kelimeler :
Özet İngilizce :

İnsanoğlunun özünde iyimserlik yatar. Bu yüzden insanlık var olduğundan beri sürekli daha iyi bir gelecek ve daha iyi bir dünyanın hayalini kurmuştur. Ütopyalar bu insan bilincinin yarattığı ideal düzen ve toplum modelleridir. Ütopya terimi 16. yüzyılın seçkin yazarlarından biri olan Thomas More tarafından isimlendirilmiştir. More'un 'Ütopya' adını verdiği değerli eseri birçokları tarafından en iyi ütopik çalışma olarak kabul edilir. Bu eser ideal toplumu tasvir etmiş ve bunu yaparken eğitim sisteminde arzulanan birçok niteliği anlatmıştır. Bu çalışmanın amacı Thomas More'un Ütopyasını eğitim açısından incelemek ve More'un tanımladığı ideal eğitim sisteminin amaç ve ilkelerini araştırmaktır.

Anahtar kelimeler :
Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :