Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Ajit-e Bilişim Teknolojileri Akademik Dergisi

Yıl 2011 , Cilt 2 , Sayı 5

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Yerel basında yeni medya ve sosyal paylaşım sitelerinin kullanımı: kocaeli’de yayımlanan yerel gazetelerin internet siteleri üzerine bir inceleme

Yazar kurumları :
Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü1
Görüntülenme :
668
DOI :
Özet Türkçe :

Günümüz medya çağında haber içeriği oluşturma aşamasında gazete, televizyon muhabirleri ve haber ajanslarına alternatif olarak sosyal paylaşım sitelerinin kullanımı önem kazanmaya başlamıştır. Söz konusu sitelere üye olan kullanıcılar; haber, fotoğraf ve video gibi çoklu-medya formatlarını sıklıkla kullanarak içeriğe katkıda bulunurken, profesyonel medya organizasyonları da kendi sosyal paylaşım sitelerini oluşturmaktadırlar. Çalışmada bu bağlamda Kocaeli yerel basınından seçilen üç gazetenin İnternet'teki anasayfaları yeni medyanın önemli bileşenleri olan etkileşimlilik ve multimedya açısından incelenmiştir.

Özet İngilizce :

The use of social networking sites began to gain importance as an alternative against the newspaper and television reporters and the news agencies for creating the news content in today's media. Users who are members of these sites contribute the content through using multi-media contents such as news, photos and video formats and the professional media organizations constitute their social networking sites as well. In this context the three newspaper's Internet homepages selected from the Local Press of Kocaeli, were examined in terms of interactivity and multimedia.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :