Türk Periodontoloji Derneği 50. Uluslararası Bilimsel Çevrim İçi Kongresi

KONGRE TARİHİ05 Kasım - 06 Kasım 2021

KONGRE YERİOnline

KONGRE WEB SİTESİwww.tpd2021.org

DAVET

Değerli Meslektaşlarım,

Türk Periodontoloji Derneği, kurulduğu tarihten itibaren her sene organize ettiği bilimsel toplantılarla Türk Diş Hekimliği’nin en eski ve öncü derneğidir. Ancak, tüm dünyayı etkisi altına alan ve yaşantımızı değiştiren Covid 19 pandemisi nedeniyle 2020 yılındaki kongremizi iptal etmek zorunda kaldık.

Kongrelerimizin fiziksel şartlarda yapıldığında birbirimizle özlemlerin giderdiği, dostlukların pekiştirildiği, bilgi alışverişlerinin yapıldığı kısaca aile olduğumuzu bize hatırlatan ortamlar olduğunu, yıllardır yaşadığımız mükemmel deneyimlerle hepimiz biliyoruz.

Ancak pandeminin devam etmesi nedeniyle dijital dönüşümün bir zorunluluk haline gelmesi ve hız kazanmasıyla çevrim içi kongreler bilimsel ve mesleki hayatımızın kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Bu nedenle, Türk Periodontoloji Derneği 50. Uluslararası Bilimsel Kongresini 5-6 Kasım 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleştirmeyi planladık.

Bu kez sizlerle ekranlarda birlikte olacağız. Çevrim içi ortamda da olsa aile olmanın verdiği güzel ve sıcak duyguları paylaşacağımıza eminiz.

Uluslararası seçkin konuşmaların yanı sıra konusunda deneyimli Türk akademisyenlerinin de yer alacağı yoğun bilimsel program genç araştırmacıların yapacağı sözlü veya poster sunumlarıyla daha da zenginleşecektir.

Kongre organizasyon komitesi olarak sizlerle 5-6 Kasım 2021’de ilk çevrim içi kongremizde birlikte olmayı heyecanla bekliyoruz.

Prof. Dr. Başak Doğan
Kongre Başkanı