AKETDER 2. Etik Araştırmaları Kongresi

KONGRE TARİHİ26 Ocak - 27 Ocak 2023

KONGRE ŞEHRİİstanbul, Türkiye

KONGRE YERİArel Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİkongre.akademideetik.org.tr

DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri, 26-27 Ocak 2023 İstanbul’da Arel Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak olan AKETDER 2. Etik Araştırmaları Uluslararası Kongresinde görmekten onur ve mutluluk duyacağız.

AKETDER 2. Etik Araştırmaları Uluslararası Kongresi 2023, Akademide Etik Derneği (AKETDER)tarafından Türkiye’nin saygın üniversitelerinden biri olan Arel Üniversitesinde gerçekleştirilecektir. “Etik” ana temasıyla birincisini gerçekleştireceğimiz ulusal kongremizin temel amacı, bilimsel çalışmalarda ve toplumda etik duyarlılığını attırmak ve toplumun tüm kesimlerinin etik ilkeleri ve değerleri benimseyip içselleştirmelerini sağlamaktır. Bu bağlamda etik konusunda farklı disiplinlerde ve alanlarda etik ile ilgili bilimsel çalışmaları teşvik etmek, daha geniş kitlelere ulaştırmak ve alan yazına katkı sağlamak hedeflenmektedir.

Kongre kapsamında; alanında önemli çalışmaları olan çağrılı konuşmacılar, paneller, sözlü bildiriler ve poster sunumları yer alacaktır. Ayrıca kongrede “En başarılı bildiri” ödülü de verilecektir. Kongre sunum dili Türkçe ve İngilizcedir.

Kongrenin yüz yüze yapılacaktır. Kongreye bildiri özeti gönderimi, 1 Haziran 2023 tarihinde başlayıp 3 Ocak 2023 tarihine kadar sürecektir.

Sizleri kongremizde görmeyi heyecanla bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Fahri APAYDIN

Düzenleme Kurulu Başkanı