Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Türk Bilgisayar ve Matematik Eğitimi Dergisi

Yıl 2012 , Cilt 3 , Sayı 3

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Web tabanlı eğitimde veri madenciliği

Yazar kurumları :
Yıldız Teknik Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Bilg. ve Öğr. Tek. Eğt, Bl. 1, Gelişim Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü2, MEB Ökkeş Cümbüş Ticaret Meslek Lisesi3
Görüntülenme :
271
DOI :
Özet Türkçe :

Günümüzde, web tabanlı eğitim ortamları klasik bir içerik yapılanma sistemi ile yürütülmektedir. Ancak, tüm dünyadaki en önemli eksikliklerden biri de öğrencilerin web platformundaki davranışlarının analiz edilememesidir. En yüksek performansın sistemden elde edilebilmesi için sistem gereksinimleri, zaman içerisinde kullanıcıların taleplerindeki değişimler ve hayatın getirmiş olduğu yeniliklere açık tasarım gibi birçok durum web tabanlı uzaktan eğitim sistemlerinin tasarlanmasında önemli birer faktördür. Bu sebeplerden ötürü, web tabanlı uzaktan eğitim sistemlerinin iyi bir şekilde analiz edilmeleri ve gereksinimlere cevap verebilecek seviyede olmaları şarttır. Bu amaçla internet ve web tabanlı uzaktan eğitim sistemlerinde ihtiyaçlarımıza cevap verebilecek en önemli uygulamalardan biri de veri madenciliği ve yöntemlerinin kullanılmasıdır.

Özet İngilizce :

Nowadays, web-based education systems are being run with usual structure content system. But, however one of the most important deficiency in the world is behavior of the students cannot be analyzed in web platform. System requirements, changes in users' demand over time and open system design depend on changes in demands are important factors in order to achieve maximum performance from system at design of web-based distance education systems. In web-based education, the restructuring of courses or contrary pages with taking into account individual differences provide determination of individual needs and best way for adaptation of learners. Therefore data mining that parallel developed with web technologies emerges as a good tool to meet the needs in the ever-evolving distance education.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :