Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi

Yıl 2011 , Cilt 16 , Sayı 2

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Sosyal yardım ve sosyal hizmet faaliyetleri açısından isparta belediyesi: farkındalık, yararlanma ve değerlenirme açısından bir araştırma

Yazar kurumları :
Süleyman Demirel Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü1
Görüntülenme :
338
DOI :
Özet Türkçe :

Belediyelerin sosyal hizmet ve sosyal yardım sorumluluğunu inceleyen çalışma, Isparta belediyesi örneği üzerinde bu hizmetlerin yerel halk tarafından tanınma, yararlanılma ve değerlendirilmesine ilişkin durum analizini ortaya koymayı amaçlamaktadır. Çalışmada, elde edilen bulgular doğrultusunda, Isparta belediyesinin sosyal hizmet ve yardım açısından mevcut durumu, bu hizmetleri yönelttiği yerel halkın değerlendirmeleri ile tartışılmıştır.

Özet İngilizce :

This article which is examined responsibility of the municipalities social services and social benefits is aimed to situation analysis of this facilities regarding to recognition, utilization and evaluation by the local society at Isparta case. In this study, it has been argued present condition of the municipality of Isparta in terms of the social services and social benefits with the reviews of local society towards obtained results.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :