Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Dergisi - Selçuk Üniversitesi

Yıl 2010 , Cilt 14 , Sayı 20

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Veri tabanında bilgi keşfi süreci: gümüşhane devlet hastanesi uygulaması

Yazar kurumları :
Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi1, Erzincan Üniversitesi Rektörlük Birimi2, Gümüşhane Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi3
Görüntülenme :
336
DOI :
Özet Türkçe :

Muazzam kütleler halinde olan veriler içerisinde saklı kalmış doğru, tutarlı, kıymetli ve işe yarar bilgileri ortaya çıkaran ve stratejik karar aşamasında kullanılmasını sağlayan veri tabanında bilgi keşfi; geniş alanları kaplayan veriyi işe yarar hale getiren ve birçok sektöre farklı bir bakış açısı kazandıran bir yöntemdir. Bu yöntem gün geçtikçe yaygın hale gelmek-tedir. Bu makalenin amacı; Veritabanında bilgi keşfi yöntemini ele alarak sağlık yönetiminde çalışan karar alıcılara sağlık sektöründe Veritabanında bilgi keşfinin kullanımı ile ilgili bir örnek oluşturmak ve stratejik karar verme aşamasında karar vericilere o ana kadar ki dönemde oluşan yapı hakkında bilgi sağlamaktır. Sağlanan bilgi, yapılan ve yapılacak olan planları mutlaka etkileyecektir.

Özet İngilizce :

Huge mass in the form of the data within the hidden, accurate, valuable and useful infor-mation to reveal and strategic decision-making process used in ensuring that the data base of information on the discovery of the large area covering the data useful to make a multi-sector a different perspective on winning is a way. This method is becoming popular day by day. This article aim of database knowledge discovery method by addressing health management working in the decision-makers in the health sector in the database, information discovery on how to use an example to create and strategic decision-making to decision makers so far that period to create a structure is to provide information. The information provided will be made and certainly will affect the plans.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :