Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Pamukkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü Dergisi

Yıl 2013 , Cilt , Sayı 14

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Siyasetçiler ve kamu yöneticileri bakimindan taninirlik: isparta örneği

Yazar kurumları :
Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi, ISPARTA1, Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi
Görüntülenme :
215
DOI :
Özet Türkçe :

Tanınırlık kavramı, siyaset bilimi ve kamu yönetimi alanında ön plana çıkmaya başlayan bir kavramdır. Bu kavram genellikle parti liderlerinin tanınma ve beğeni düzeylerini ölçen çalışmalarla gündeme gelmektedir. Bununla birlikte yerel düzeyde tanınırlık kavramı, yerel temsil mekanizmalarının vatandaşa daha yakın bulunmasından dolayı önemlidir. Bu bakımdan bu araştırma, Isparta’da siyasetçi ve kamu yöneticilerinin tanınırlığını ölçmeyi amaçlamaktadır. Araştırma kapsamında ilin milletvekilleri, il valisi, kent merkezi belediye başkanı, il genel meclisi başkanı ile ünlü siyaset adamları yer almaktadır.

Anahtar kelimeler :
Özet İngilizce :

 The concept of reputation is a notion that begins to gain importance in the fields of politics and public administration. This concept, generally, becomes a current issue due to the studies that are measuring the reputation levels of party leaders. Along with this, the concept of reputation at local level is more significant as local representation mechanisms are much closer to the public. In this regard, this study aims to measure the reputation of politicians and local government executives in Isparta. Within the scope of the study, members of the Parliament, governor of the province, city center mayor, president of provincial assembly and well-known politicians are included.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :