Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Muhasebe ve Finansman Dergisi

Yıl 2011 , Cilt , Sayı 50

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

An analysis of accounting history publications in the period of 2000-2009

Yazar kurumları :
Akdeniz Üniversitesi, Ayşe Sak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu1, Akdeniz Üniversitesi, BESYO, Spor Yönetimi Bölümü2, Akdeniz Üniversitesi, İİBF, İsletme Bölümü3
Görüntülenme :
499
DOI :
Özet Türkçe :

The aim of this paper is to review 630 accounting history articles in the period of 2000-2009. It is focused on analyzing the quantity, contents, authorship and period of the articles. The quantities of historical papers are classified according to journals and years and compared with the total number of papers published in each Journal. The articles are classified into subject areas in content analysis. Authorship analysis contains patterns of authorship, geographical affiliation, institutional affiliation, most published author, jointly written contributions and gender. The articles are classified into the centuries in period analysis. Finally the results are discussed and compared with previous studies.

Özet İngilizce :

Bu çalısmanın amacı, 2000-2009 arasında yayınlanan 630 muhasebe tarihi makalesini, sayı, içerik, yazar ve dönem analizleri ile incelemektir. Tarih makalelerinin sayısı, dergilere ve yıllara göre sınıflandırılmıs ve her bir dergide yayınlanmıs toplam makale sayısıyla karsılastırılmıstır. çerik analizinde makaleler, konularına göre sınıflandırılmıstır. Yazar analizi, her bir makaledeki yazar sayısının analizi, yazarın yeri, kurumu, en çok yayın yapan yazar, farklı ülkelerden birlikte çalısan yazar sayısı ve cinsiyet analizini kapsamaktadır. Dönem analizi, makalelerin ait oldugu yüzyılı göstermektedir. Sonuç kısmında bulgular tartısılmıs ve önceki çalısmalarla karsılastırılmıstır.

Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :