Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Kara Harp Okulu Bilim Dergisi

Yıl 2011 , Cilt 21 , Sayı 1

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Yeni bir “program değerlendirme modeli”ne göre bir yabanci dil programinin değerlendirilmesi *

Yazar kurumları :
Dr. Öğ. Bnb. KHO Yabancı Diller Bölümü1, Yrd.Doç.Dr. Öğ. Alb.2, KHO Savunma Bilimleri Enstitüsü Müdürü3, Öğ. Yzb.4, KHO Ölçme-Değerlendirme Şubesi<
Görüntülenme :
579
DOI :
Özet Türkçe :

Bu araştırmanın amacı yeni bir program değerlendirme modeline dayalı olarak bir Yabancı Dil Programı’nın değerlendirilmesi ve öğrenci başarısı üzerindeki etkisini belirlemektir. Tasarlanan program değerlendirme modeli çerçevesinde programı oluşturan tüm unsurlar ele alınmıştır. Elde edilen bulgulara göre bir Yabancı Dil Programının ölçütleri belirlenmiştir. Böylelikle bir program değerlendirme modeli yardımıyla programın tüm ayrıntıları ile ilgili bilgi elde edilerek öğrenci başarısının daha etkin bir hale getirilmesi için önerilerde bulunulmuştur. 

Özet İngilizce :

Purpose of this study is to evaluate a Foreign Language Teaching Program based on a new Program Evaluation Model and to determine its effects on students’ achievement. Within the framework of a designed program evaluation model, the items of a program were identified. In the light of the obtained findings, the criterions of an Foreign Language Program have been determined. Using a program evaluation model and getting desired details of a program, some suggestions have been submitted to have more effective students’ achievement. 

Anahtar kelimeler :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :