Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

IIB Uluslararası Hakemli Akademik Sosyal Bilimler Dergisi

Yıl 2011 , Cilt , Sayı 2

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Fitness kulübüne gelen üyelerin beklentileri

Yazar kurumları :
İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yönetim Bilimleri 1, İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Hareket ve Antrenman Bilimleri 2, Kemer Golf Country Club
Görüntülenme :
402
DOI :
Özet Türkçe :

Araştırmanın amacı fitness yapan insanların kulüpten beklentilerini bulmak ve bu yöndeki çalışmalara katkı sağlamaktır. Bu çalışma İstanbul Kemer Golf Country Club üyelerinden oluşan 40 bayan ve 47 erkek olmak üzere 87 kişiye anket sistemi kullanılarak uygulanmıştır. Elde edilen sonuçta üyelerin beklentilerinin formda, sağlıklı kalmak olduğunu ve eğer düzenli egzersiz yapılırsa buna rahat bir şekilde ulaşılabileceğini göstermiştir.

Anahtar kelimeler :
Özet İngilizce :

The aim of this research is to determine the expectations of the people who deal with fitness and o contribute to efforts in this area. This study used a survey conducted on 87 people (40 women & 47 men ) who are members the İstanbul Kemer Golf Country Club. At the end of the study it is understood that the most important expectations of the members are to stay healthy and to keep fit and if the members do regular exercise, they will achieve this goal easily.

Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :