Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Finans Politik ve Ekonomik Yorumlar Dergisi

Yıl 2012 , Cilt 49 , Sayı 563

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Meslek yüksekokulu öğrencilerinin girişimcilik ve girişimciliğin finansmanına yönelik algıları üzerine bir saha çalışması

Yazar kurumları :
Muş Alparslan Üniversitesi1, Sakarya Üniversitesi2
Görüntülenme :
471
DOI :
Özet Türkçe :

Bu çalışmada iki farklı bölgedeki iki üniversitenin Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin eğitimini aldıkları mesleki derslerin girişimcilik ve girişimciliğin finansmanı konusundaki düşünce ve eğilimlerine katkı sağlayıp sağlamadığı istatistiksel analiz neticesinde ortaya çıkarılmaya çalışılmıştır. Üniversitelerde girişimcilik ve girişimciliğin finansmanı konusunda birçok dersin eğitimi verilmektedir. Girişimciliğin finansmanı konusunda birçok yöntem mevcuttur. Bir girişimci girişimciliğe adım atmak için bu yöntem veya yöntemlerden bir kaçını kullanabilmektedir. Yapılan çalışma sonucunda farklı iki bölgedeki iki üniversitenin öğrencileri arasında girişimciliğe ve girişimciliğin finansmanına bakışının bazı noktalarda ayrıştığı sonucuna ulaşılmıştır.

Özet İngilizce :

In this study, vocational lessons of Vocational School students of two universities from two different regions have been tried to uncovered by using statistical analysis if they have contributed to their entrepreneurship and thoughts and tendencies about financing of enrepreneurship. Education of many lessons about entrepreneurship and financing of enrepreneurship are given in the universities. There are many methods about financing of entrepreneurship. An entrepreneur may use some of these methods for entrepreneurship, As a result of the study, it has been deduced that approaches to entrepreneurship and financing of entrepreneurship of the students of two universities in two different regions have become different at some points.

Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :