Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Ege Akademik Bakış

Yıl 2007 , Cilt 7 , Sayı 2

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

örgütsel iletişim ve yeni bilgi teknolojileri; örgütsel iletişim ağları (organizational communication and new information technologies; organizational communication networks)

Yazarlar :
Yazar kurumları :
Ege Üniversitesi1
Görüntülenme :
443
DOI :
Özet Türkçe :

Günümüzde bilgi teknolojilerinin gelişimi izlenmesi zor bir yarış haline gelmiştir. Bu gelişmelerin günlük yaşama etkisini hepimiz hissediyoruz. Daha da önemlisi bu yeni araçların iş hayatında yaygın olarak kullanılmaya başlanması, örgüt yapısını, iş ve çalışma yöntemlerini, yönetici ve çalışan profilini ve genel olarak iş hayatını değiştirmekte ve özellikle örgüt içi ve dışı ile iletişimde yeni modeller ortaya koymaktadır. Bu çalışmada sözü edilen gelişme süreci incelenmiş ve örgütsel iletişim ağlarının önemi vurgulanmıştır. Ayrıca uygulamaya yönelik sonraki çalışmalar için öneriler geliştirilmiştir.

Özet İngilizce :

The impact of the rapid growth of information and communication technologies today cannot be followed easily but everyone can feel this phenomenon in their daily life. On the other hand, the new means of communication have been used by the business companies and organizational structures, work methods, manager and employee profiles, in broader terms business life have been changed. This transformation process has been examined and Networked Organizational Communication Model has been emphasized in this paper. The further empirical study has been proposed.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :