Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Ege Akademik Bakış

Yıl 2006 , Cilt 6 , Sayı 1

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Bireylerin boş zaman faaliyetlerine katılmalarını etkileyen faktörler ile cinsiyet arasındaki ilişki: lisans öğrencilerine yönelik bir uygulama

Yazar kurumları :
Ege Üniversitesi1, Dokuz Eylül Üniversitesi2
Görüntülenme :
583
DOI :
Özet Türkçe :

Bireylerin boş zaman faaliyetlerine katılmalarını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin boş zaman tercihleri üzerine etki dereceleri de bireyden bireye farklılık göstermektedir. Bu çalışmada, literatür araştırması sonucu belirlenen 45 faktörün etki derecelerinin cinsiyete göre değişimi analiz edilerek, bir grup lisans öğrencilerinin boş zaman faaliyetlerine katılmalarını en çok ve en az etkileyen faktörler belirlenmiştir.

Anahtar kelimeler :
Özet İngilizce :

There are many factors influencing leisure participation of individuals. At the same time, these factors have different significance level on the leisure preferences of individuals. At this study, the significance of 45 factors identified from literature review by gender were analyzed, then, the most and least significant of 45 factors influencing leisure participation of a group of undergraduate students were determined.

Anahtar kelimeler :
Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :