Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Dergisi

Yıl 2011 , Cilt 12 , Sayı 1

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Cam tavan sendromu ve kadınların hiyerarşik yükselmelerindeki engeller: tc. enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı ankara merkez teşkilatı örneği

Yazar kurumları :
Gazi Üniversitesi, İİBF, İşletme Bölümü1
Görüntülenme :
470
DOI :
Özet Türkçe :

Bu arastırma, kamu kurumlarında yönetici pozisyonunda çalısanlar arasında kadın yönetici sayısının az olmasının nedenlerine yönelik görüsleri belirlemeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle, TC. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlıgı Ankara Merkez Teskilatı'nda görev yapan yöneticilere cinsiyet ayrımı yapılmaksızın anket uygulaması gerçeklestirilmistir. Çalısanların demografik özellikleri frekans analizleri ile ortaya konulmustur. Kadınların yönetici pozisyonuna yükselememelerinin nedenleri ile ilgili olarak kadın ve erkek çalısanlar arasındaki görüs farklılıklarına ulasılmıstır.

Özet İngilizce :

In this research, it is aimed to determine the views of workers in manager position in "T.R Ministry of Energy and Natural Resources Ankara Central Organization" about the reasons of being a few number of woman managers in public institution. For this purpose, a survey is conducted the managers of TR. Ministry of Energy and Natural Resources Ankara Central Organization without gender gap. The demographic characteristics of workers are exhibited by frequency analysis. The dissidence between man and woman workers about the reasons why women cannot be in manager position is stated.

Anahtar kelimeler :
Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :