Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi

Yıl 2005 , Cilt 20 , Sayı 1

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Tekstil ve/veya konfeksiyon kektörlerinde faaliyet gösteren küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin pazarlama sorunları ve elektronik ticaretten beklentileri -mersin ölçekli bir uygulama

Yazar kurumları :
Mersin Üniversitesi1
Görüntülenme :
295
DOI :
Özet Türkçe :

Bu çalışmada, Mersin Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı, bu ilde tekstil ve/veya konfeksiyon sektörlerinde faaliyet gösteren küçük ve orta büyüklükteki işletme niteliğindeki 44 adet tekstil ve konfeksiyon işletmesinin yöneticileri ile görüşülerek pazarlama sorunları araştırılmış, bu sorunlar derinlemesine analiz edilmiştir. Ayrıca, bu işletmelerin yöneticilerinin elektronik ticaret konusundaki görüş ve beklentileri alınmıştır. Bu görüşler ışığında, araştırma yapılan küçük ve orta büyüklükteki işletmelere elektronik ticaret ve elektronik pazarlama konularında yeni açılımlar kazandırılmaya çalışılmıştır.

Özet İngilizce :

In this article, the marketing problems of 44 SMEs' which function in textile and garment sectors in Mersin region, were questioned and analyzed.  Thus, the opinions of these SMEs' managers' about electronic commerce are investigated. By this way, we tried to conduct new perspectives to these businesses about the solution of marketing problems, electronic commerce and electronic marketing.

Anahtar kelimeler :

,

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :