Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Contemporary online language education journal : COLEJ

Yıl 2011 , Cilt 1 , Sayı 1

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Zum sprachlichen und kulturellen wissen und können von daf-lernern ergebnisse einer befragung von studierenden der akdeniz universität

Yazar kurumları :
Akdeniz Üniversitesi1
Görüntülenme :
515
DOI :
Özet Türkçe :

In diesem Artikel geht es um die Erfassung der sprachlichen und kulturellen Fertigkeiten von Studierenden, die an der Fremdsprachenhochschule der Akdeniz Universität Deutsch als Fremdsprache lernen. Dem Artikel liegt eine empirische Erhebung zu Grunde. Für die Mehrzahl der Studierenden trifft zu, dass sie mehr als eine Fremdsprache und in der Regel Deutsch nach Englisch gelernt haben. Besonderes Augenmerk wird in dieser Untersuchung auch dem Lernen des Deutschen als zweiter Fremdsprache bzw. im Kontext des Englischen gelegt.

Özet İngilizce :

Bu çalışmada Akdeniz Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksek Okulunda Yabancı Dil olarak Almanca öğrenenlerin dilsel ve kültürel bilgi ve becerileri incelenmiştir. Çalışma anket uygulaması sonuçlarını kapsamaktadır. Ankete katılan 95 öğrencinin çoğunluğu Almancayı İngilizceden sonra öğrenmişlerdir. Bu nedenle çalışmada ayrıca Almancanın İngilizceden sonra ikinci yabancı dil olarak diğer bir ifadeyle Almancanın İngilizce bağlamında öğrenilmesine dikkat çekilmiştir.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :