Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi - CBUSOS

Yıl 2011 , Cilt 9 , Sayı 2

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Uluslararası denetim standartları ve türkiye’deki düzenlemeler çerçevesinde bağımsız denetim kuruluşlarında insan kaynakları yönetimi

Yazarlar :
Yazar kurumları :
Yaşar Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu1
Görüntülenme :
408
DOI :
Özet Türkçe :

Son 10 yılda yaşanan gelişmelerin etkisiyle, finansal piyasalarda bağımsız denetimin rolü giderek önem kazanmaktadır. Bağımsız denetim kuruluşlarında çalışanların teknik yeterliği ve motivasyonu, denetim kuruluşunun başarısında önemli bir paya sahiptir. Bu çalışmada bağımsız denetim kuruluşlarında verimliliğin ve denetim kalitesinin arttırılmasına yönelik insan kaynakları ile ilgili uygulamalar, uluslararası standartlar, tebliğler ve araştırmalar ile ulusal düzenlemeler çerçevesinde incelenecektir.

Özet İngilizce :

The role of audit firms in financial markets has gained importance with the recent developments in the last 10 years. The technical capability and motivation of employees have an impact on the success of the audit firms. The aim of this study is to review the human resources practices under the framework of international standards, and researches and national regulations to achieve effective and quality audits.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :