Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi

Yıl 2004 , Cilt , Sayı 12

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Ihracat performansını etkileyen faktörler (zeytinyağı sektöründe bir araştırma)

Yazar kurumları :
Balıkesir Üniversitesi Havran MYO
Görüntülenme :
477
DOI :
Özet Türkçe :

İhracat yapan işletmeler arasında bazıları yüksek performans gösterirken, bazıları bunlar kadar başarılı olamamaktadır. İhracatçı işletmelerin ihracat performanslarını arttırabilmeleri doğrultusunda, ihracat performansını etkileyen faktörlerin de analizi gereklidir. Bu analiz sonucunda, ihracat performansı yüksek olan işletmelerin sahip olduğu özellikler, ihracatta bunlar kadar başarılı olamayan işletmelere bir yol gösterecektir. Bu çalışmada zeytinyağı sektöründe yapılan uygulama sonuçları ele alınmıştır.

Özet İngilizce :

While some of the export firms show high performance, some other fırms can not become that much successfull. it is also needed to analysis the factors which effect export performance. The characteristics of the fırms with high export performance will be a guide to the other fırms which couldn't become as successfull as themselves. This study is about the result of the research in oliveoil fırms.

Anahtar kelimeler :
Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler

i

  • Ihracat performansını etkileyen faktörler (zeytinyağı sektöründe bir araştırma) konulu makale TAm Metin 'de farklı bir makale görüntülenmektedir.
  • Yorum Yap
    • Adınız :
    • Güvenlik Kodu :
    • Yorum :