Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi

Yıl 2011 , Cilt 15 , Sayı 2

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

üniversite öğrencilerinin girişimcilik eğilimlerini belirlemeye yönelik bir araştırma

Yazar kurumları :
Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü1, Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü2
Görüntülenme :
523
DOI :
Özet Türkçe :

Toplumların gelişme düzeylerini arttırmak girişimci sayısını arttırmakla mümkün gözükmektedir. Üniversite öğrencilerinin girişimcilik eğilimini belirlemek ve onları girişimciliğe teşvik etmek girişimci sayısını arttırmakta önem arz etmektedir. Bu önemden hareketle bu çalışmanın amacını üniversite öğrencilerinin girişimcilik eğilimlerini belirlemek oluşturmaktadır. Bu amaç doğrultusunda Kafkas Üniversitesi ve Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencilerine anket yapılmış ve öğrencilerin karşılaştırmalı olarak girişimcilik eğilimleri belirlenmeye çalışılmıştır.

Özet İngilizce :

It seems possible to increase the development levels of societies through increasing the numbers of entrepreneurs. It is important to determine the entrepreneurship tendency of university students and to encourage them towards entrepreneurship to increase the numbers of entrepreneurs. Based on its importance the aim of this study is to determine the entrepreneurship tendency of university students. To achieve that an survey has been performed to the final students at the economics and administrative sciences faculty of Kafkas University in Kars and Kırıkkale University in Kırıkkale, Turkey and their entrepreneurship tendency has been comparatively determined.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :