Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi

Yıl 2009 , Cilt 9 , Sayı 1

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Communication management in sport clubs: a research of communication activities of sport clubs in turkish professional football leagues

Yazar kurumları :
Anadolu Üniversitesi BESYO1
Görüntülenme :
749
DOI :
Özet Türkçe :

Nowadays football game is subjected to open market norm and rules like any commercial sector in all over the world. The sport clubs which aren’t have economic and executive orderly arrangement can’t transfer their assets to future in football world. In this context, sport clubs must execute methods which have achievement in contemporary business administration and corporate governance. The aim of this study is to investigate application methods of corporate communication approach as a corporate management component in Turkish sport clubs. The findings indicate that Turkish sport clubs were generally executing insufficient communication facilities.

Özet İngilizce :

Günümüzde futbol oyunu tüm dünyada herhangi bir ticari sektör gibi serbest pazar norm ve kurallarına tabi görülmektedir. Gelecek dönemlerde gerek yönetsel gerekse de ekonomik olarak ayakta kalabilir olmayan herhangi bir spor kulübü futbol dünyası içinde varlığını sürdürmekte güçlük çekecektir. Bu bağlamda, spor kulüpleri çağdaş işletmeciliğin başarı getiren yöntemlerini yürütmek ve kurumsal yönetimin gereklerini uygulamak konumundadırlar. Bu çalışmada amaç, kurumsal yönetim unsurlarından biri olarak kurumsal iletişim yaklaşımının Türk spor kulüplerinde uygulanma biçimlerini araştırmaktır. Elde edilen bulgular, Türk spor kulüplerinin genelde yeterli düzeyde iletişim faaliyetinde bulunmadığını ortaya koymaktadır.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :