Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Uluslararası Alanya İşletme Fakültesi Dergisi

Yıl 2009 , Cilt 1 , Sayı 1

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Işletmelerde yaşlanma ve yaşlanmayı geciktirme (antiaging) stratejileri

Yazar kurumları :
Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi İşletme Bölümü1, Akdeniz Üniversitesi İdari Ve Mali İşler Daire Başkanlığı2
Görüntülenme :
700
DOI :
Özet Türkçe :

Bu çalışmada işletmelerde yaşlanma kavramı ile yaşlanmanın ana nedenleri ele alınmaktadır. Özellikle bir sistem olarak insanlarla işletmeler arasındaki benzerliklerden yola çıkarak işletmelerde yaşlanmanın ne anlama geldiği ve yaşlanmayı geciktirmeye yönelik ne tür stratejiler geliştirilebileceği ortaya konmaya çalışılmaktadır. Bu anlamda makalenin temel amacı disiplinlerarası bir yaklaşımla işletmelere ve yöneticilere farklı bakış açıları geliştirme ve yeni çözüm yolları üretebilme noktasında kaynaklık, rehberlik edebilmektir.

Özet İngilizce :

This study examines aging concept and basic causes of aging in firms. Moreover it anayses what aging means and what kinds of strategies can be develeoped to eliminate the effects of aging in firms by using the similarities between the humanities and firms, pariticularly as a system. In this respect the main purpose of this study is to be a source or a guide for firms and managers in the process of developing different perspectives and new solutions by using an interdisciplinary approach.

Anahtar kelimeler :
Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :