Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Uluslararası Alanya İşletme Fakültesi Dergisi

Yıl 2010 , Cilt 2 , Sayı 2

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Işletmelerde metafor kavramı ve önemi: yöneticilerin stratejik iletişim ve paylaşım araçları olarak metaforlar ve etkin kullanım yolları

Yazar kurumları :
Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi1
Görüntülenme :
766
DOI :
Özet Türkçe :

Bu çalışma metafor kavramının genel bir analizi ile işletmelerde metaforların iletişim ve paylaşım sürecindeki kilit rolünü konu edinmektedir. Çalışmanın amacı reklam, halkla ilişkiler, motivasyon, misyon/vizyon ya da projeler gibi çok farklı konu ya da alanlarda yöneticilerin stratejik birer iletişim ve paylaşım aracı olarak metaforların önemini vurgulamak, ve ayrıca etkin metafor geliştirme ve kullanım yollarını ortaya koyabilmektir.

Anahtar kelimeler :
Özet İngilizce :

This study focuses on the conceptual analysis of metaphor and its critical role in communication and sharing process in firms. The aim of this study is to emphasize the outstanding role of metaphors in different subjects or fields such as advertising, public relations, motivation, vision/mission or projects for managers as a strategic communication, sharing tool as well as to demonstrate the ways for effective metaphors to improve and use.

Anahtar kelimeler :
Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :