Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Akdeniz Üniversitesi İİBF Dergisi

Yıl 2004 , Cilt 4 , Sayı 8

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Türkiye’de belediyelere ilişkin borçlanma mevzuatı, borçlanma yapısı ve belediye borçlanma yapısının incelenmesi

Yazar kurumları :
Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. Maliye Bölümü, Öğretim Üyesi1, Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. Maliye Bölümü, Araştırma Görevlisi2
Görüntülenme :
664
DOI :
Özet Türkçe :

Bu çalışma Türkiye’deki belediyelerin borçlanma mevzuatı ve yapısını ele almaktadır. Borçlanma mevzuatı ile ilgili kısımda belediyelerin borçlanmaya gitmeleri durumunda (iç ve dış kaynaklardan borçlanma) ilgili yasaların nelere izin verdiği, nelere izin vermediğini görmek amaçlanmıştır. Borçlanma yapısı ile ilgili kısımda ise belediyelerin hangi kaynaklardan ne tür borçlar aldıkları incelenmiştir. Sonuç olarak, belediyelerin borçlanmasında mevcut yasal durum ve düşünülen değişiklikler temel alınarak borçlanma konusu değerlendirilmiştir.

Özet İngilizce :

This paper examines laws relating to municipal borrowing and municipality loans in Turkey. First part of this study aims to review restrictions on borrowing and use of loans. Sources of borrowing and loan types are examined in the part on loan structure. Finally, municipal borrowing is evaluated by current laws and draft municipality law in Turkey.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :