Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Akademik Yaklaşımlar - İnönü Üniversitesi İİBF

Yıl 2011 , Cilt 2 , Sayı 1

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Ders anlatım yöntemlerinin öğrenme üzerine etkisinin deneysel tasarım yöntemi ile test edilmesi: inönü üniversitesi iibf öğrencileri üzerinde bir uygulama

Yazar kurumları :
İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü1
Görüntülenme :
856
DOI :
Özet Türkçe :

Çalışmada, bilimsel gelişmelerle muhasebe öğretiminde kullanılan yöntemlerin farklılığı dikkate alınarak literatürde yer alan ve kabul gören ders anlatma yöntemleri arasındaki ilişkinin varlığı ve düzeyi ortaya konulmaya çalışılmıştır. Öğrencilere belirlenen muhasebe konusu üç farklı yöntemle anlatılarak yapılan dersin hemen sonunda ve belli bir süre geçtikten sonra yapılan sınavlarda öğrencilerin aldığı not, performans ölçütü olarak alınarak yöntemlerin birbirlerine üstünlüğü tartışılmıştır.

Özet İngilizce :

In this resarch, it will be tired to explain the differences between common lecturing methods which are accepted in the literature, and learning methods regarding to accounting education according to scientific developments, transformation and changes within the society. The same lecture will be teached to the students with three different methods. At the end, a comprasion between the methods will be measured according to the grad that students take in the exams.

Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :