Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Akademik Bakış - Uluslararası Hakemli Sosyal Bilimler Dergisi

Yıl 2011 , Cilt , Sayı 24

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Iş fikri bulma yöntemleri: isparta girişimcileri üzerinde bir araştırma

Yazar kurumları :
Süleyman Demirel Üniversitesi, İİBF İşletme Bölümü1, Süleyman Demirel Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı2
Görüntülenme :
968
DOI :
Özet Türkçe :

İş fikri bulmak ve bu iş fikrini gerçekleştirmek girişimcilik sürecinin iki temel adımıdır. Türkçe girişimcilik literatüründe özellikle girişimciliğin gerçekleştirilmesi ve desteklenmesi konularına önem verilmiştir. Girişimcilik açısından önemli olan bu konuların yanı sıra iş fikri bulma yöntemlerine de odaklanmak gerekmektedir. İş fikri bulma yöntemleri ile ilgili araştırmamız sonucunda, Isparta girişimcilerinin beyin fırtınası tekniğini daha çok kullandıkları ve ters beyin fırtınası ve taklit hariç diğer yöntemlere karşı da olumlu tutum sahibi oldukları tespit edilmiştir.

Özet İngilizce :

To find a business idea and realized it are the main steps of entrepreneurship process. Especially to realized and supported entrepreneurship are the attached importance subjects in Turkish entrepreneurship literature. Besides these subjects which are important for entrepreneurship it's necessary to focused on finding a business idea too. After our research about business idea finding methots, to determined that Isparta entrepreneurs are mostly used the brainstorm and except the inverse brainstorming and the imitation they have a positive attitude about the other methots.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :