Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi

Yıl 2006 , Cilt 8 , Sayı 1

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Televizyon stüdyolarında hazırlanan programların zaman ve mekân entegrasyonu ve türkiye’den bir stüdyo ‘tv-8’ örneğiyle analiz çalışması

Yazar kurumları :
Hacettepe Üniversitesi İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Bölümü1
Görüntülenme :
616
DOI :
Özet Türkçe :

Bu çalısmada, sırasıyla televizyon stüdyolarının ortaya çıkısı ve gelisimi ile iç mekân düzenleme ilkelerine sanal ve reel stüdyolar olmak üzere deginilmistir. Zaman ve mekân degiskenlerinin stüdyo hacmindeki analizi ile bu çalısmada amaçlanan, bu kavramların stüdyo ortamında esnek ve degisebilir ölçütlerin yaratılmasında entegre olma biçimlerini ve yöntemlerini, Türkiye’den bir örnek olan ‘TV 8 Stüdyosu’ ile analiz ederek, farklı formasyonlarda stüdyo iç mekânları yaratmak ve çagdas çözümlere ulasmaktır.

Anahtar kelimeler :
Özet İngilizce :

In this paper, orderly, the designing criteria of television studios are being mentioned from the beginning up to date, among virtual and real formations. In this work the aim is to create different formation of television studio interiors in flexible and changeable qualities with the formation and methods of entegration of time and space variables with each other inside the studio space that is to form different space quantities to reach contemporary solutions.

Anahtar kelimeler :
Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :